Folytatódik az iskolai tej-kifli-gyümölcs program a Bihar megyei diákoknak

Itthon > Uncategorized > Folytatódik az iskolai tej-kifli-gyümölcs program a Bihar megyei diákoknak

A Bihar Megyei Tanács június 25-i ülésén a képviselő-testület tagjai jóváhagyták Románia Iskolai Programja 2026–2029 közötti időszakra szóló közbeszerzési eljárásainak megindítását.

A Bihar Megyei Tanács  egységesített közbeszerzési eljárást szervez a megye 101 városa és községe közül 98 esetében. Három település esetében – Szalacs, Szentjobb és Székelyhíd – helyi szinten szervezik meg a beszerzéseket.

A közeljövőben kiírják a tendert a beszállítók kiválasztására.

A program keretében az óvodások és diákok hetente tejtermékeket, pékárut és gyümölcsöt kapnak.

Ennek megfelelően minden kedvezményezett hetente három adag tejet, két joghurtot, két almát, három kiflit, valamint két adag kekszet vagy egyéb pékárut kap.

A 2026–2029 közötti időszak egyik fontos újdonsága, hogy a vonatkozó jogszabályi módosítások nyomán a programba bekapcsolódnak a speciális oktatási intézmények is.

A programot az egészséges étrenddel kapcsolatos oktatási tevékenységek is kiegészítik. Az iskolák tematikus napokat, gyakorlati foglalkozásokat, tanórán kívüli programokat és a gyümölcs-, illetve tejfogyasztással kapcsolatos órákat is szervezhetnek.

Előző Elkezdődtek az aszfaltozási munkálatok a nagyváradi körgyűrűn épülő felüljárónál

Newsletter

Află ultimele noutăți, articole și resurse
trimise direct către tine

Copyright © CJBihor 2003-2022. Consiliul Județean Bihor