Itthon > Uncategorized > Jól halad a 764. számú megyei út Belényes-Esküllő közötti szakaszának korszerűsítése

A 764. számú megyei út Belényes-Esküllő közötti rész helyreállítási és korszerűsítési munkálatainak már több mint 64 százalékban elkészültek.

A tervek szerint a felújítandó és korszerűsítendő útszakasz 33,655 kilométer hosszú, amely Erdődámos település közelében lévő (a 31+000 kilométernél) 764D jelzésű megyei úttal való kereszteződése, valamint Esküllő településen (61+655 kilométernél) áthaladó 108I jelzésű megyei úttal való kereszteződése között helyezkedik el.  Az útszakasz áthalad Révtízfalu, Tomnatek, Kalota településeken, és Esküllőnél ér véget, a 108I jelzésű megyei úttal való kereszteződésnél.

„Ezen a mintegy 34 kilométer hosszú hegyi útszakasz első 20 kilométeres részén, egészen idén tavaszig korszerűsítési munkálatokat végeztek Esküllő település területén. A múlt hét végétől pedig aszfaltozási munkálatok zajlanak a következő 4 kilométeres szakaszon a Rév községben található Tomnatek falu területén. Révtízfalu településen hidak, támfalak kivitelezésén dolgoznak, burkolatépítési és tömörítési munkálatok zajlanak. Terveink szerint őszre befejezzük ezen útszakasz utolsó 9 kilométerének aszfaltozási munkálatait. Ennek a megyei útnak a korszerűsítése hozzájárul majd a térség közlekedési helyzetének javításához”, nyilatkozta Ilie Bolojan, a Bihar Megyei Tanács elnöke.

Keresztirányban az úttest szélessége 5,50 – 6,00 méter közötti, a platform szélessége 7,00 – 7,50 méter között található, a padkáké pedig 0,00 – 0,75 méter közötti.  A 764. számú megyei úton lévő két hidat is helyreállítják, melyek a  Bányász -völgy és egy ülepítő medencébe áramló gyűjtő csatorna felett találhatóak.

„A 764. számú megyei út Belényes- Biharrósa- Esküllő- Élesd közötti út, a 31+000 kilométertől egészen a 64+655 kilométerig, L= 33,655 kilométer terjedő szakaszának helyreállítása és korszerűsítése” elnevezésű beruházás  kivitelezését az ASFAMIXT Kft. végzi. A szerződés értéke  93.543.776,46 lej áfával együtt.

A 764. számú megyei út összeköti Belényest (a 76. számú országos úttal való kereszteződésnél) és Élesdet (az 1. számú országos úttal való kereszteződésénél). Ezen útszakasz teljes hossza 69,017 kilométer.

Előző Bihar megyei hegyi túraútvonalakat hagyott jóvá a turisztikai minisztérium