A Bihar Megyei Tanács az elmúlt években több intézkedést hozott a működési költségek csökkentése érdekében. Ezek egyike a saját apparátusa és az alárendelt intézmények tevékenységéhez szükséges fogyóeszközök közös beszerzésére vonatkozik az Egységesített Közbeszerzési Egységen (UCA) keresztül.
A múlt héten írták alá a tisztítószerek beszerzésére vonatkozó keretmegállapodást a tendert megnyerő céggel, azt követően, hogy elbírálták a nyolc benyújtott ajánlatot.
A versenytárgyalást két tétel esetében írták ki 53 féle tisztítószer beszerzésére, mint például, mosószerek, tisztító folyadékok, takarítószerek az I tétel esetében, valamint 8 féle fertőtlenítő termékre, a II. tétel esetében.
A tisztítószerek vásárlására vonatkozó keretmegállapodás teljesítésére a Side Grup Kft. kapott megbízást, amelynek értéke 3.900.714,96 lej áfa nélkül az I. tétel esetében, a II. tétel esetében pedig 585.449,59 lej áfa nélkül.
Ezen termékek esetében a keretszerződések időtartama 36 hónap, amely időszak alatt a beszállítók a megrendelő igénylése alapján fogják eljuttatni a kívánt árucikkeket. A szerződésekben foglalt összegek jelentik a felső értékhatárt a teljes 36 hónapos időtartamra vonatkozóan. Ez valamennyi megrendelésre vonatkozik, amelyeket ebben az időszakban fognak teljesíteni.
Mint ismeretes idén szeptemberben írták alá az irodaszerek és papírtermékek beszerzésére vonatkozó keretmegállapodást.
Az Egységesített Közbeszerzési Egység (UCA), a Bihar Megyei Tanács és az ANAP közötti együttműködés alapján jött létre, annak érdekében, hogy pályázati eljárásokat bonyolítson le a megyei önkormányzat és az alárendelt intézmények számára.
Az egységesített közbeszerzésekkel foglalkozó részleg idén július 27-től működik a Bihar Megyei Tanács keretében, és egy alkalmazottja van.
Az egységesített közbeszerzési egység létrehozásának előnyei:
- A közbeszerzésre vonatkozó költségek csökkentése;
- A közbeszerzési eljárásokat végzők szakmai fejlődése;
- A csalások kockázatának csökkentése a közbeszerzési eljárások tekintetében, a rizikótényezők és a korrupciós lehetőségek csökkentésével;
- Egyszerű és könnyű hozzáférés a közbeszerzési rendszerhez minden olyan cég számára, amely részt kíván venni az ilyen eljárásokban,
- Minőségi szolgáltatások biztosítása annak érdekében, hogy a tendert kiíró hatóságok gazdasági és minőségi szempontból is előnyös szerződéseket köthessenek;
- Az irányítási rendszer javítása;
- A közbeszerzési eljárások átláthatóságának növelése.