A Bihar Megyei Tanács február 22-én hirdette meg az első olyan romániai tendert, amelyet a közelmúltban létrehozott központosított iroda szervez az Egységesített Közbeszerzési Egységen (UCA) keresztül.
Az első ilyen közbeszerzési eljárás irodaszerek és papírtermékek vásárlására vonatkozik. A becsült érték 4.215.481 és 4.680.910 lej között van, az ajánlatokat 2024. április 9-ig lehet benyújtani.
A második licitáció esetében két tételt határoztak meg: 1. tétel – általános tisztító- és ápolószerek, beleértve a papírból készült higiéniai termékeket, valamint a 2. tétel esetében – kémiai anyagokat tartalmazó általános tisztítószerek. A becsült összérték 7.260.930 és 8.087.894 lej között mozog. Ez esetben az árajánlatok benyújtásának határideje 2024 április 10-e.
A termékeket a Bihar Megyei Tanács és az önkormányzatnak alárendelt 20 intézmény számára vásárolják meg.
„Az egységesített közbeszerzési eljárások fő előnye, hogy még hatékonyabban használhatjuk fel a közpénzeket, és minél alacsonyabb összeget költsünk el az intézmények költségvetéséből erre a célra. Egységesíteni tudjuk a közbeszerzéseket. Az intézmények napi működéséhez szükséges fogyóeszközöket, mint például az irodaszereket, ezentúl jobb minőségben és kedvezőbb áron szerezhetjük majd be, nyilatkozta Călin Gal, a Bihar Megyei Tanács alelnöke.
Az egységesített közbeszerzésekkel foglalkozó részleg idén július 27-től működik a Bihar Megyei Tanács keretében, és egy alkalmazottja van.
Mint ismeretes az Egységesített Közbeszerzési Egység ( UCA), a Bihar Megyei Tanács és az ANAP közötti együttműködés alapján jött létre, annak érdekében, hogy pályázati eljárásokat bonyolítson le a megyei önkormányzat és az alárendelt intézmények számára.
Az egységesített közbeszerzési egység létrehozásának előnyei:
- A közbeszerzésre vonatkozó költségek csökkentése;
- A közbeszerzési eljárásokat végzők szakmai fejlődése;
- A csalások kockázatának csökkentése a közbeszerzési eljárások tekintetében, a rizikótényezők és a korrupciós lehetőségek csökkentésével;
- Egyszerű és könnyű hozzáférés a közbeszerzési rendszerhez minden olyan cég számára, amely részt kíván venni az ilyen eljárásokban,
- Minőségi szolgáltatások biztosítása annak érdekében, hogy a tendert kiíró hatóságok gazdasági és minőségi szempontból is előnyös szerződéseket köthessenek;
- Az irányítási rendszer javítása;
- A közbeszerzési eljárások átláthatóságának növelése.