


November 3-án megkezdték a tartópillérek lefúrását annál a közúti aluljárónál, amely a nagyváradi Tudor Vladimirescu, Oneștilor és Lăpușului utcák kereszteződésénél épül.
Összesen 369 cölöpöt fognak kiönteni, amelyek az átjáró oldalsó tartófalait alkotják.
Ezzel párhuzamosan megkezdték az építési övezetben lévő közművek áthelyezését és a mellékutak kialakítását is. Az átjáró hossza 191 méter lesz. A projekt keretében felújítják a Lăpușului utcát is egészen a Meșteșugarilor utcai kereszteződésig. Ugyanakkor kerékpárutakat is kialakítanak majd.
„Ez az aluljáró része annak a három átjárónak, amely a Nagyvárad–Arad gyorsforgalmi úthoz való hatékony csatlakozást biztosítja. A Decebal úti aluljáró már elkészült, most következik az Oneștilor aluljáró, majd a nagyváradi körgyűrű fölötti újabb felüljáró fog épülni a Meșterșugarilor utcán. A Bihar Megyei Tanács jelenleg összesen hét közúti és hat gyalogos alul- vagy felüljárót épít, amelyek különböző kivitelezési szakaszokban találhatóak, elsősorban Nagyvárad legforgalmasabb pontjain, a közlekedés tehermentesítése érdekében valósítják meg ezeket. Így gördülékenyebbé válhat a közlekedés mind a nagyváradiak, mind azok számára, akik áthaladnak a városon ” – nyilatkozta Mircea Mălan, a Bihar Megyei Tanács elnöke.
A kivitelezési munkálatokkal a Global Industrial (fővállalkozó), a CML.RO Kft.. és a DP Proiect cégekből álló konzorciumot bízták meg. A szerződés alapján a kivitelezőknek 12 hónap alatt kell elkészülnie a munkálatokkal. A projekt értéke 31.268.223,69 lej áfa nélkül. A munkálatokat legkésőbb 2026. szeptemberig kell befejezni.
A projekt finanszírozása európai uniós forrásból történik, a 2021–2027-es Észak-Nyugat Regionális Program keretében, valamint a Bihar Megyei Tanács költségvetéséből.
További hat közúti átjárót építenek
A Bihar Megyei Tanács jelenleg további hat közúti átjárót épít Nagyváradon és Nagyvárad Metropolisz Övezetében, melyek kivitelezése különböző szakaszokban van, Hamarosan befejeződnek a Fugyivásárhely kijáratánál, az 1. számú országút és a fugyivásárhelyi körgyűrű kereszteződésénél létesülő közúti felüljáró kivitelezési munkálatai. Három másik átjáró esetében is elkezdődtek a munkálatok. Ezek a következőek: egy átjáró épül a nagyváradi körgyűrűn a fugyivásárhelyi elkerülő úttal való kereszteződésnél, a másik az Aradi úton (79. számú országút), a harmadik pedig Nagyvárad Bihar község felőli kijáratánál a 19. számú országúton. A közeljövőben pedig egy újabb aluljáró kivitelezését kezdik meg az Aradi úton, a nagyváradi körgyűrűvel való kereszteződésnél.
A hatodik felüljáró a nagyváradi körgyűrűn fog épülni a vasúti vágány felett, amely összeköti Nagyváradot Váradszentmártonnal és Félixfürdővel.









