Parc Stiintific 1

Március 12-e volt az utolsó nap, ameddig be lehetett nyújtani az ajánlatokat a nagyváradi Ceyrat utca 4. szám alatt létesítendő, Bihar Megyei Tudományos és Technológiai Park tervezési szolgáltatásainak (P.A.C.+P.T.+D.E.E. szakasz,  és műszaki tanácsadás a tervező részéről), valamint kivitelezési munkálatainak elvégzésére.

Az Elektronikus Közbeszerzési Rendszeren (SEAP) közzétett tenderre öt cég és konzorcium jelentkezett: a TEHNODOMUS Kft., KESZ CONSTRUCȚII ROMÁNIA, DRUM ASFALT – GRUP CONSTRUCȚII EST Rt. – TRAMECO társulás, a MANELLI IMPRESA – ASIX DESIGN társulás és a  CONSTRUCȚII ERBAȘU Rt. – ABED NEGO COM. közötti konzorcium. Az épület, a parkoló, valamint a közművesítés tervezésére és kivitelezésére vonatkozó beszerzés áfa nélküli értéke 19.597.503,00 lej.

Parc Stiintific 3

Az általános terv magába foglalja egy háromszintes (F+2E) ingatlan építését és felszerelését 5.417,78  négyzetméteres alapterülettel, egy 63 férőhelyes parkoló létesítését, valamint egy kerékpártároló elhelyezését is. A leendő Bihar Megyei Tudományos és Technológiai Park, a Nagyváradi Állami Egyetemen keresztül  technológiai transzfer-szolgáltatásokat kínál majd a cégeknek, a következő területeken : öko- és nanotechnológia, valamint fejlett anyagok,  információs és kommunikációs technológiák, világűr és biztonság, egészségügy, biogazdaság , energetika, környezet és klímaváltozások.

A beruházás teljes költségvetése 32. 976. 255,68 lej, amelyből 32. 476. 255,68 lej a Bihar megyei önkormányzat része, 500. 000 lej pedig a Nagyváradi Egyetem hozzájárulása. A Bihar Megyei Tanácsra önrésze 51,82 százalék (16. 831. 853,20 lej),  a többi vissza nem térítendő támogatás.

A projekt finanszírozása  a Regionális Operatív Programban 2014-2020 szerepel, a megvalósítási időszak 60 hónap, 2018.08.01.-2023.07.31. között, a pályázat benyújtásától számítva.

Previous Újrakezdődtek a munkálatok a 767. számú megyei út , Szombatság-Bihardobrosd közötti szakaszán