A Bihar Megyei Tanács 2024 végén eldöntötte, hogy tendert ír ki az önkormányzat alárendeltségébe tartozó hat Bihar megyei speciális oktatási intézmény, és másik két tanintézmény felszereléseinek, digitális eszköztárának beszerzésére.
Mint ismeretes a Bihar Megyei Tanács európai uniós finanszírozást nyert az Országos Helyreállítási Program (P.N.R.R.) keretében.
A közbeszerzési eljárást négy tétel esetében írták ki: I. tétel – digitális esközök – a becsült érték 2.016.863,00 lej áfa nékül; II. tétel – bútorok – a becsült érték 1.039.905,00 lej áfa nélkül; III. tétel – iskolai műhelyek felszerelése – a becsült érték 329.000,00 lej áfa nélkül; IV. tétel – oktatási segédeszközök – a becsült érték 1.423.665,00 lej áfa nélkül.
A tender becsült összértéke 4.809.433,00 lej áfa nélkül. Az érdeklődő cégek 2025. február 4-e 15 óráig nyújthatják be ajánlataikat.
A projektben a következő nyolc oktatási intézmény szerepel:
- 1. számú Speciális Műszaki Líceum-Nagyvárad;
- 1. számú Speciális Oktatási Központ-Nagyvárad;
- Orizont Speciális Oktatási Központ-Nagyvárad;
- Cristal Speciális Oktatási Központ-Nagyvárad;
- Bonitas Speciális Oktatási Központ – Nagyvárad;
- 1. számú Speciális Oktatási Központ-Papfalva;
- Bihar Megyei Erőforrás és Neveléstámogató Központ
- 1. számú Általános Iskola- Tisztásfalva
A közbeszerzési eljárás keretében új bútorokat vásárolnak 88 osztályterem részére, illetve számítógépeket, interaktív táblákat, valamint egyéb számítástechnikai és kommunikációs eszközöket szereznek be 95 osztály számára. Ugyanakkor négy számítástechnikai laboratóriumot fognak ellátni korszerű eszközökkel, valamint 17 iskolai/pszicho-pedagógiai/logopédiai szakrendelőt is berendeznek majd.
Továbbá korszerűsítik a gyakorlati képzésre használt műhelyeket a projektben szereplő szakképzési és műszaki oktatási intézmények esetében, és két tornaterem esetében pedig beszerzik a megfelelő felszereléseket. Három pszicho-pedagógiai tanácsadást biztosító új multifunkcionális rendelőt (neveléstámogatás, logopédiai és speciális terápiák) alakítanak ki a Bihar Megyei Erőforrás és Neveléstámogató Központ keretében (CJRAE).
A projekt célja, hogy biztosítsa a minőségi, korszerű és befogadó oktatási folyamatot azon Bihar megyei diákok számára, akik a projektben szereplő nyolc tanintézményben részesülnek oktatási és nevelési szolgáltatásokban.
A finanszírozást teljes egészében az Országos Helyreállítási Program alapjaiból történik, a következő keretből: 5. Komponens- Oktatás.