Contact

A 2022-es ÖkoProvokáció elnevezésű verseny nyertesei

Itthon > Uncategorized > A 2022-es ÖkoProvokáció elnevezésű verseny nyertesei

Június 10-én közzétették a Bihar megyei takarítás hónapja elnevezésű idei kampány keretében tartott ÖköProvokáció verseny nyertes diákjait.

Mircea Mălan, a Bihar Megyei Tanács alelnöke, aki egyben az Ecolect Csoport Közösségek Közti Fejlesztési Egyesület elnöke is, valamint Horea Abrudan, a Bihar Megyei Tanfelügyelőség főtanfelügyelője sorsolta ki a nyerteseket, amely eseményt élőben közvetítették az Ecolect  Csoport Facebook- oldalán.  

Az ÖkoProvokáció elnevezésű verseny minden olyan diáknak szól, aki beiratkozott a Bihar megyei EcoClubba, amely a környezet megóvásával foglalkozó önkéntesek közössége, illetve az, aki igazolni tudja, hogy jelen volt legalább két takarítási akción.

Bihar megyében 121 önkéntes diákközösség alakult meg.  Ezekből 119 EcoClub elnevezésű csoport vett részt az ÖköProvokáció versenyen, azaz összesen 10.257 diák, ebből az 1A régióból 2033 tanuló, az 1B régióból 1510-en, a 2-es övezetből 668-an, a 3-as övezetből 1564-en, a 4-es régióból 1743-an, az 5-ös övezetből 1063-an, a 6-os régióból pedig 1676 tanuló.

Bihar megye hét hulladékgyűjtési övezetének esetében, beleértve Nagyváradot is összesen 21 díjat ajánlottak fel régionként három-három diáknak. A nyerteseket a random.org elnevezésű weboldal alkalmazásával sorsolták ki.

A Decathlon cég felajánlásának köszönhetően minden kisorsolt tanuló 500 lej értékű utalványt nyert saját maga számára, emellett pedig egy 1000 lej értékű összeget kap, amit az a közösség használhat fel, amelynek tagja a nyertes tanuló.

A következő 21 diák részesül nyereményben:

  1. 1A. övezet – NAGYVÁRAD
  2. Cazac Daria, IX B. osztály, Bihorul Sportlíceum, Nagyvárad
  3. Moldován Roland, VII. osztály, Lorántffy Zsuzsanna Református Líceum, Nagyvárad
  4. Hârjău Maria, VII. osztály, Avram Iancu Általános Iskola, Nagyvárad
  5. 1B. övezet – NAGYVÁRADI METROPOLISZ ÖVEZET
  6. Vid Lois, V B. osztály, Aurel Pop Általános Iskola, Fugyivásárhely
  7. Ferrandina Noemi, III B. osztály, 1. számú Általános Iskola, Biharszentandrás
  8. Prajea Adrian-Marcus, VI. osztály, Tamási  Áron Mezőgazdasági és Ipari Szakképző Iskola, Bors
  9. 2. övezet – ÉLESD
  10. Popa Sebastian, VI C. osztály, 1. számú Szakképző Iskola, Rév
  11. Neagu S. Claudiu, III. osztály, 2. számú Általános Iskola, Cigányfalva, Tataros község
  12. Ghitea C. Alexandra, VII. osztály, 2. számú Általános Iskola, Cigányfalva, Tataros község
  13. 3. övezet – NAGYSZALONTA
  14. Fecete Gabriel, III A. osztály, 2. számú iskola, Mezőbaj, Illye község
  15. Halic Isabel, VI C. osztály, Teodor Neş Főgimnázium, Nagyszalonta
  16. Roșu Eduard, IV. osztály, 1. számú Általános Iskola, Keményfok
  17. 4. övezet – BELÉNYES
  18. Covaci Robert-Trandafir, VI. osztály, 1. számú Általános Iskola, Robogány
  19. Covaci Samira, V. osztály, 1. számú Általános Iskola, Rény
  20. Balla Dávid, VII. osztály, 1- számú Általános Iskola, Köröstárkány
  21. 5. övezet – MARGITTA
  22. Lăcătuşi Alexandra, IV. osztály, 2. számú Elemi Iskola, Szoldobágy, Bályok község
  23. Bozga Miruna, VI. osztály, 1. számú Általános Iskola, Érábrány
  24. Pintea Natalia, VII. osztály, Octavian Goga Főgimnázium, Margitta
  25. 6. övezet – SZÉKELYHÍD
  26. Fekete Bernadett Emőke, VIII D. osztály, Școala Gimnazială Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva
  27. Covaciu Leonora-Alejandra, I. osztály,.1. számú Általános Iskola, Bihardiószeg  
  28. Varga József- Cristian, IV. osztály, 1. számú Általános Iskola, Bihardiószeg

Díjazták a tanárokat

Minden részt vevő iskola EcoClub elnevezésű diákcsoportját irányító tanár egy külön sorsoláson vett részt. Összesen 20 csoportot sorsoltak ki, amelyek 500 lej értékű utalványt kapnak a Benvenuti cég felajánlásának köszönhetően.

A nyertesek kiválasztásánál figyelembe vették, hogy a tanárok melyik tanintézményben dolgoznak. Abban az esetben ha egy iskolában két vagy három olyan tanár van, akik részt vesznek a diákcsoportok irányításában, akkor saját maguk dönthetik el, hogy miként osszák el a nyereményt. 

  1. 1A. övezet – NAGYVÁRAD
  2. Iștoc Ramona, Faur Tabita, Iștoc Florin – Emanuel Baptista Teológiai Líceum, Nagyvárad
  3. Ciupa Anca – Octavian Goga Általános Iskola, Nagyvárad
  4. 1B. övezet – NAGYVÁRADI METROPOLISZ ÖVEZET
  5. Mercaş Florin Mihai, Moraru Olimpia -1. számú Általános Iskola, Mezőtelegd
  6. Câmpan Crinela – 1. számú Általános Iskola, Harangmező
  7. 2. övezet – ÉLESD
  8. Botas Ramona Ana -1. számú Általános Iskola, Rikosd
  9. Mocan Lucica – Gabriel Ţepelea Elméleti Líceum, Nagybáród
  10. 3. övezet – NAGYSZALONTA
  11. Hălmăgean Anca – 1. számú Általános Iskola, Cséffa
  12. Sabău Alexandra Anca, Sabău Gabriela – Teodor Neș Főgimnázium, Nagyszalonta
  13. 4. övezet – BELÉNYES
  14. Criste Dacian, Goldis Ioana, Popa Gabriela – 1. számú Általános Iskola,Vasaskőfalva
  15. Mateas Nicoleta Aurelia – 1. számú Általános Iskola, Belényesirtás
  16. 5. övezet – MARGITTA
  17. Filip Livia Cristina, Hossu Sorin Ioan – 1. számú Általános Iskola, Érábrány
  18. Szalkai Anca – 2. számú Általános Iskola, Bozsaly
  19. 6. övezet – SZÉKLEYHíD
  20. Mocsár László – Toldi Általános Iskola, Hegyközszentmiklós
  21. Szabo Iulia Melinda, Hus Octavian Florin igazgató – 1. számú Általános Iskola, Bihardiószeg
  22. Minden régió
  23. Dobrea Călin Ciprian – 1. számú Általános Iskola, Gyapju
  24. Aszalos Ágnes, Kristófi Aletta – Arany János Elméleti Líceum, Nagyszalonta
  25. Mureșan Ramona Catrina – 1. számú Általános Iskola, Illye
  26. Barna Dana Florentina – 1. számú Általános Iskola, Feketekápolna
  27. Man Anamaria – Avram Iancu Főgimnázium, Vaskohsziklás
  28. Chirobocea Laura, Mal Zoie – Octavian Goga Főgimnázium, Margitta

 A májusban megtartott kampány keretében két versenyt szerveztek: az első „Bihar megye takarítási bajnoksága”, amely az önkormányzatoknak szólt, a második megmérettetés, az „ÖkoProvokáció” elnevezésű pedig a diákoknak és a tanároknak. Ezeknek köszönhetően mozgósították a Bihar megyei közösséget. A közös cél, egy tiszta Bihar megye volt!

A két köztisztasági verseny díjátadó gálájára június 15-én kerül sor, amikor is bejelentik a Bihar megyei takarítási bajnokság nyerteseit is.

* 1A. övezet- – Nagyvárad

1B. övezet- Bihar, Bors, Magyarcséke, Hegyközcsatár, Kiskopács, Drágcséke, Körösgyéres, Harangmező, Pusztahollód, Köröskisjenő, Miklóirtás, Nagyürögd, Fugyivásárhely, Hegyközpályi, Mezőszakadát, Váradszentmárton, Szentandrás, Alsótótfalu, Hagymádfalva, Mezőtelegd, Vércsorog, Biharhosszúaszó, Gyapju, Szalárd, Vizesgyán;

2. övezet– Élesd városa, valamint Esküllő, Kisősi, Nagybáród, Barátka, Tataros, Csarnóháza, Alsólugas, Szászfalva, Sólyomkővár Sonkolyos, Cécke, Rév községek;

3. övezet– Nagyszalonta városból, valamint  Keményfok, Feketebátor, Cséffa, Illye, Alsókocsoba, Madarász, Olcsa, Tenke, Tulka, Oláhszentmiklós községekből áll;

4. övezet– Belényes, Diófás, Vaskohsziklás, Vaskoh városokból, valamint Bondorasszó, Bontesd, Biharkaba, Feketekápolna, Kerpenyéd, Felsőmezős, Biharkristyór, Tisztásfalva, Bihardobrosd, Dragánfalva, Várasfenes, Belényesirtás, Biharlonka, Vasaskőfalva, Biharpoklos, Kispapmező, Robogány, Magyarremete, Rény, Biharrósa, Szombatság, Sólyom, Köröstárkány, Belényesújlak községekből áll;

5. övezet– Margitta város, valamint  Érábrány, Vedresábárny, Tasnádbajom, Bályok, Érbogyoszló, Vámosláz, Felsőderna, Papfalva, Berettyószéplak, Tóti, Érszőllős községek;

6. övezet- Székelyhíd és Érmihályfalva városok, valamint Szentjobb, Kiskereki, Érkörtvélyes, Diószeg, Biharfélegyháza, Érszalacs, Érsemjén, Értarcsa és Paptamási községek.

Előző Kihirdették a belényesi körgyűrű kivitelezésére vonatkozó tender nyertesét

Newsletter

Află ultimele noutăți, articole și resurse
trimise direct către tine

Copyright © CJBihor 2003-2022. Consiliul Județean Bihor