A Lufthansa volt az egyetlen légitársaság, amely ajánlatot nyújtott be a Bihar Megyei Tanács által szervezett tenderre, amely egy menetrend szerinti légi járat indítására vonatkozott a nagyváradi repülőtér és a müncheni nemzetközi repülőtér között. Amennyiben a benyújtott dokumentációk megfelelnek az előírásoknak, akkor a légitársaság 2025. június 1-től kezdődően menetrend szerinti járatokat indíthat a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér (OMR) és a Müncheni Nemzetközi Repülőtér (MUC) között.
A 2024. december 20-án meghirdetett tendert az Európai Bizottság 1008/2008. számú szabályzat alapján szervezték meg, amely a közhasznú szolgáltatási kötelezettségekre vonatkozik. Az érdeklődő légitársaságok 2025. február 22-e, 12 óráig nyújthatták be ajánlataikat. A Bihar Megyei Tanács keretében megalakult bizottság fogja elemezni és kiértékelni az ajánlatokat, és ha minden benyújtott dokumentum megfelel a pályázati követelményeknek, akkor egy három évre szóló szerződést kötnek majd a Lufthansa légitársasággal. Az üzemeltetőnek legalább 90 férőhelyes repülőgépet kell használniuk, valamint hetente legalább három járatot kell indítania oda-vissza, Nagyvárad és München között.
A járatok üzemeltetésének első szakaszában a Bihar Megyei Tanács és a Nagyváradi Polgármesteri Hivatal részleges támogatást biztosít a tendert megnyerő légitársaságnak, hogy fedezze az üres helyek miatti bevételkiesést. A helyhatóságok a Nagyvárad-Varsó járat példáját vették alapul, amely esetben a repülők kihasználtsága folyamatosan nőtt, így fokozatosan csökkent a pénzügyi támogatás mértéke.
A Lufthansa Európa egyik legnagyobb légitársasága. A cégcsoportoz tartozik többek mellett a Lufthansa Airlines, a SWISS & Edelweiss Air, az Eurowings, az Air Dolomiti, a Discover Airlines, az Austrian Airlines, a Brussels Airlines, az ITA Airways és a Lufthansa Cargo.
Bajorország tartományi fővárosát, Münchent azért választották célállomásként, mert a nemzetközi légi közlekedés egyik csomópontaja, amely számos globális úti cél felé teremt összeköttetést, megkönnyítve ezáltal a kiterjedt légi hálózatokoz való közvetlen csatlakozást. Az új légi útvonal hozzájárul Bihar megye fejlődéséhez, azáltal, hogy jobb nemzetközi összeköttetéseket biztosít, elősegíti az utasok gyorsabb közlekedését, befektetőket vonz a térségbe, és ösztönzi a turizmust.