A margittai autóbusz-állomás készen áll az utasok fogadására

Szeptember 3-án átvették a kivitelezőtől az elkészült margittai buszpályaudvart, amely a Bihar Megyei Tanács alárendeltségébe tartozó Fenntartható Fejlesztési Ügynökség (ADD) befektetésenként épült.

A beruházás átvételénél részt vett Călin Gal, a Bihar Megyei Tanács alelnöke, Marcel Sas Adăscăliții, Margitta polgármestere, Vitályos Barna, az ADD igazgatója, valamint a tervezési és kivitelezési munkálatokat végző cég képviselői.

„Ez a beruházás hozzájárul a megyei és helyi közszállítás fejlesztéséhez. A projekttel foglalkozó Bihar Megyei Fenntartható Fejlesztési Ügynökség számára biztosították a beruházás finanszírozását. Az állomáson biztosítva vannak az utasok szállítására vonatkozó feltételeket, ez azt jelenti, hogy a Bihar Megyei Tanács egy olyan integrált megyei személyszállítási rendszer bevezetésén dolgozik, amely lehetővé teszi, hogy az utasok 5-10 percnél többet nem töltsenek el az állomáson,  mivel pontosan ismerik az autóbuszok menetrendjét. A buszpályaudvar a margittai intézmények közelében helyezkedik el, eredetileg azonban nem a megye területére tervezték, hanem egy megyei úton épült volna, 3-4 kilométerre a város központjától.  Azt szeretnénk, ha iskolakezdésig megkezdje működését az állomás. Köszönjük a Flodor Transcom cégnek, hogy egy hónappal a határidő lejárta előtt elkészült a kivitelezési munkálatokkal”, nyilatkozta Călin Gal, a Bihar Megyei Tanács alelnöke.

„Először is hangsúlyozom, hogy nagyon fontos és stratégiai jelentőségű a buszpályaudvar elhelyezkedése, ugyanis a városközpont, a polgármesteri hivatal és a piac közelében van. Az állomás kiszolgálja a közigazgatási-területi egységek közötti személyszállítási szolgáltatást, valamint a diákok szállítását is, mivel az ingázó tanulók onnan utaznak”, közölte Marcel Sas-Adascăliții, Margitta polgármestere.

A buszpályaudvar két részből áll. Az első épületrészben, amelynek területe 105 négyzetméter található a váróterem (20-30 személy befogadására alkalmas), a jegyértékesítési és információs pont (ez két irányból is megközelíthető, belülről és kívülről), valamint a mellékhelyiség. Ezek mellett egy kereskedelmi rész is van az épületben, egy öltöző a dolgozók számára, és egy műszaki, karbantartói szoba is. A váróteremben elhelyeztek egy elektronikus kijelzőt, amely tartalmazza az érkezésre és indulásra vonatkozó információkat, és egy hangos utastájékoztató  rendszert is.

A másik részben kapott helyet a pályaudvar peronja, amelyet tetőzettel fedtek be 272 négyzetméteren.

A margittai munkálatokért a Flodor Transcom Kft. felel, a szerződés áfa nélküli értéke 914.190,35 lej. A beruházás kivitelezési határidejét öt hónapban állapították meg.

A buszállomást a Margittai Polgármesteri Hivatal fogja működtetni.

Előző Három ingyenes szakmai tanfolyamot indítanak