Meghirdették a tendert a margittai ipari park létesítésére

Itthon > Uncategorized > Meghirdették a tendert a margittai ipari park létesítésére

Február 3-án tették közzé a margittai ipari park tervezésére és kivitelezésére vonatkozó közbeszerzési eljárást.

„ A Margittai Intelligens Szakosodási Park létrehozása” elnevezésű beruházás becsült összértéke 24.275.936,77 lej áfa nélkül. Az Elektronikus Közbeszerzési Rendszeren megjelent felhívás szerint az ajánlatok benyújtásának határideje 2023 március 28-a.

A margittai polgármesteri hivatal 11,49 hektáros területet bocsátott a Bihar Megyei Tanács rendelkezésére egy ipari park kialakításának céljából. A telek Margitta délnyugati részén helyezkedik el, Margitta Monospetri felőli bejáratánál, a 19B jelzésű országút bal oldalán. A park bejárata a Ion Luca Caragiale utca felől közelíthető meg, majd a Bujorului és a Gării utcákból.

A Bihar Megyei Tanács végzi az infrastruktúra kialakítását és a közművesítést, ami magába foglalja a bekötőutak és a belső úthálózat kiépítését, a víz-, az elektromos energia-, és a gázellátás biztosítását, valamint a közvilágítás bevezetését.

Mint ismeretes folyamatban van az élesdi, belényesi és vaskohsziklási ipari parkok építésére vonatkozó licitáció, az árajánlatokat 2023. március 1—g lehet benyújtani. A beruházások becsült összköltségvetése 69.288.813,4 lej áfa nélkül. Élesd esetében ez az összeg 17.522.059,93 lej; Belényes esetében 30.273.922,15 lej; Vaskohsziklás esetében pedig 21.492.831,29 lej.

A társfinanszírozást európai uniós alapokból biztosítják, a Regionális Operatív Program 2021-2027 keretében, a Bihar Megyei Tanács hozzájárulása a projekt összértékének 60 százaléka.

Előző Aláírták a fugyivásárhelyi, a biharszentandrási és a nagyürögdi körgyűrűk kivitelezésére vonatkozó szerződéseket