Július 15-én Ilie Bolojan, a Bihar Megyei Tanács elnöke munkamegbeszélést tartott a Nagyvárad-Arad gyorsforgalmi út kivitelezésével kapcsolatos engedélyek kibocsátását végző Bihar megyei intézmények képviselőivel. A tanácskozáson a következő intézmények megyei képviselői vettek részt: Körösök Vízügyi Igazgatósága, Természetvédelmi Területek Országos Hatósága, a Román Országos Vasúttársaság, Erdészeti Igazgatóság, Distrigaz Vest, az Országos Rendőr-főkapitányság, a Bihar megyei Telekkönyvi és Kataszteri Hivatal, valamint más intézmények és társaságok küldöttei. A találkozón jelent volt Bogdan Păunescu, a terveket készítő cég, a Consitrans Kft. képviselője is, aki bemutatta a lehetséges három nyomvonalváltozatot, amelyeket a későbbiekben jóváhagyásra terjesztenek elő. A megbeszélést a szerződésben foglalt dokumentációk elkészítési folyamatának hatékonyabbá tétele miatt szervezték. E tekintetben aktualizálják a hatástanulmányt és a műszaki tervet is. A Bihar Megyei Tanács részéről Mihai Palcu mérnök, a projekt felelőse
Az első szakaszban az intézmények/társaságok a szerződéssel rendelkező cég rendelkezésére bocsátják a tervezéshez szükséges adatokat/dokumentumokat, egy előzetes elemzés céljából. Majd az összeállított dokumentációt jóváhagyásra nyújtják be. Ezen a héten munkamegbeszéléseket tartottak azon Bihar megyében lévő területi-közigazgatási egységek képviselőivel, amelyek területén áthalad majd a gyorsforgalmi út nyomvonalának három változatának valamelyike. Ezeken a megbeszéléseken olyan dokumentációkat kértek, mint például az általános urbanisztikai terveket.
A terv szerint a gyorsforgalmi út áthalad Bihar és Arad megyén, a teljes hossza körülbelül 134,5 kilométer lesz. Az útvonal hosszúsága még változhat a hatástanulmány aktualizálása miatt. A tervezésre fordítható időszak 20 hónap, ebből az első 10-ben a hatástanulmány frissítését végzik el.
,,Az a célunk, hogy hamarabb készítsük el a teljes dokumentációt, a szerződésben meghatározott határidőkhöz képest, annak érdekében, hogy elkezdhessük a munkálatokat a 2023 végén befejeződő finanszírozási időszak végéig. A tervezés kezdetén maghatározzuk a nyomvonalakkal kapcsolatos kérdéseket, hogy véglegesíteni tudjuk az útvonalat. A nyomvonal kijelölése után hozzákezdünk a helyrajzi munkálatokhoz, elvégezzük a szükséges földtani vizsgálatokat, hogy a jövő év folyamán átvehessük az elkészült hatástanulmányt és műszaki tervet, és a hatóságoktól megkaphassuk az engedélyeket”, nyilatkozta Ilie Bolojan, a Bihar Megyei Tanács elnöke.