Április 19-én járt le az a határidő, ameddig ajánlatokat lehetett benyújtani a margittai ipari park tervezési és kivitelezési munkálataira kiírt tender esetében.
Négy cég és konzorcium tett le ajánlatot: (1) DUMEXIM, (2) a Keviep Építőipari és Kereskedelmi Kft. (fővállalkozó) valamint a SAMISTAL cégből álló konzorcium, (3) a Leko Construct Kft. (fővállalkozó), az Electro Excel Green Consulting, a RONO AQUA Kft., az Inteco Holding és a Caloria Kft. cégekből álló társulás, valamint (4) a Da Vinci Construct & Proiect Kft. (fővállalkozó), az Antrepriza Construcții Edilitare, a Cam Proiect, a Senera, és a Rimoldo Consulting Group cégekből álló konzorcium.
„ A Margittai Intelligens Szakosodási Park létrehozása” elnevezésű beruházás becsült összértéke 24.275.936,77 lej áfa nélkül.
„A közeljövőben az ajánlatok elbírálását végző bizottság megvizsgálja a dokumentumukat, valamint pénzügyi és műszaki szempontból kiértékeli azokat. Terveink szerint június elején kijelöljük a tender nyertesét, és ha nem érkezik óvás, akkor júliusban aláirthatjuk a kivitelezési szerződést, és elkezdődhetnek a munkálatok”, nyilatkozta Călin Gal, a Bihar Megyei Tanács alelnöke.
A margittai polgármesteri hivatal 11,49 hektáros területet bocsátott a Bihar Megyei Tanács rendelkezésére egy ipari park kialakításának céljából. A telek Margitta délnyugati részén helyezkedik el, Margitta Monospetri felőli bejáratánál, a 19B jelzésű országút bal oldalán. A park bejárata a Ion Luca Caragiale utca felől közelíthető meg, majd a Bujorului és a Gării utcákból.
Folyamatban van az élesdi, belényesi és vaskohsziklási ipari parkok megvalósítására kiírt tenderre beérkezett ajánlatok elbírálása. Összesen 17 árajánlatot nyújtottak be, az élesdi ipari park tervezési és kivitelezési munkálatai esetében hét ajánlat érkezett, a belényesi ipari park tervezésére és építésére öt, a vaskohsziklási ipari park kivitelezésére pedig öt ajánlat.
„A Bihar megyei iparipark-hálózat kiépítésével az a célunk, hogy új befektetőket vonzzunk és támogassuk a jelenlegiek fejlődését, annak érdekében, hogy növeljük a munkahelyek számát és nagyobb jövedelmeket biztosítsunk az embereknek”, tette hozzá a Bihar Megyei Tanács alelnöke.
A Bihar Megyei Tanács végzi az infrastruktúra kialakítását és a közművesítést, ami magába foglalja a bekötőutak és a belső úthálózat kiépítését, a víz-, az elektromos energia-, és a gázellátás biztosítását, valamint a közvilágítás bevezetését.
A finanszírozást európai uniós alapokból biztosítják, a Regionális Operatív Program 2021-2027 keretében, a Bihar Megyei Tanács hozzájárulása a projekt összértékének 60 százaléka.