Július 31-én versenytárgyalást hirdettek meg a nagyváradi duális oktatási központ bútorzattal és egyéb berendezésekkel való felszerelésére.
A projekt becsült költsége 4.880.524,7 lej áfa nélkül, amelyből a bútorzat (1. tétel) 2.479.506 lej áfa nélkül, míg a többi felszerelés (2. tétel) 2.401.018, 7 lej áfa nélkül. Árajánlatokat 2023. szeptember 7-ig lehet benyújtani.
A nagyváradi duális oktatási központban a Bihar megyei diákok a következő szakmákban szerezhetnek képesítést: mechanika, ipari építkezések és egyéb közmunkák, elektromechanika, elektroautomatika és vegyipar. A nagyváradi kampuszban indítandó duális képzés a 8. osztályt elvégzett diákoknak szól, akiknek ősszel kezdődik a líceumi oktatás. A diákok havi 400-1000 lej közötti ösztöndíjban részesülnek, ugyanakkor ingyenesen lakhatnak a központ bentlakásában, napi háromszori étkezést és közlekedési támogatást biztosítanak számukra.
A nyolc épületből álló kampusz keretében osztálytermeket, laboratóriumokat, műhelyeket alakítottak ki a különféle szakmák képzésére, ugyanakkor egy étkezde, orvosi rendelők, uszoda és sportterem is fog működni, valamint egy 140 szálláshellyel rendelkező bentlakás is.
A projekt összértéke 146.183.346 lej áfával együtt, azaz több mint 29 millió euró. Ebből az összegből 98.048.510 lej (19,7 millió euró) az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) által biztosított támogatás, a fennmaradó 48.134.835 lej (9,6 millió euró) pedig a Bihar Megyei Tanács önrésze.
A projektet az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozzák. A program oktatásra vonatkozó részének keretéből (15. Komponens – Oktatás, Reform 4.-Átfogó szakképzés megvalósítása a műszaki felsőoktatás számára) tíz regionális konzorcium fejlesztésére, valamint tíz integrált szakoktatásra alkalmas kampusz fejlesztésére és felszereltségére különítenek el pénzt.
A duális oktatásra szolgáló épületkomplexum a Nagyváradi Állami Egyetem és a leendő Tudományos és Technológiai Park szomszédságában található, a Ceyrat utca 4. szám alatt. A projektet a Bihar Megyei Tanács kezdeményezte, a finanszírozás európai uniós alapokból történik.
A kampusz megvalósításának érdekében konzorcium alakult, amelynek összesen 18 tagja van, vagyis két helyhatóság: a Bihar Megyei Tanács (projektvezető) és a Nagyváradi Polgármesteri Hivatal, öt tanintézmény: a nagyváradi Traian Vuia és Mihai Viteazul műszaki kollégiumok, az élesdi Alexandru Roman, a vaskohsziklási Unirea és a váradi Constantin Brâncuşi szaklíceumok, amelyek kiegészülnek a Nagyváradi Egyetemmel és a Bihar Megyei Tanfelügyelőséggel, valamint a következő kilenc magáncég és egyesület: Faist Mekatronic Kft., Connectronics România Kft, Vernicolor Rt, Celestica Kft, Purem Oradea Kft, Nidec Kft., Plexus Services RO Kft., Bihor West Szakmai Egyesület, Bihari Vállalkozások Szövetsége.