Centrul Școlar de Educație Incluzivă Bonitas Oradea

Acasă > Conducere > Instituții subordonate/ finanțate > Centrul Școlar de Educație Incluzivă Bonitas Oradea
Conducere:
prof. Oláh Andrea, Director
Contact:

Oradea, str. Republicii nr. 33, Bihor

educatieincluzivamaghiara@gmail.com

Descriere generală

Centrul Școlar de Educație Incluzivă ”Bonitas” Oradea a fost înființat ca și C.S.E.I. nr. 1 cu sediul în Valea lui Mihai în anul școlar 2015-2016, în Rețeaua Școlară de învățământ special la nivelul județului Bihor, în care sunt cuprinse grupele/clasele cu limba de predare maghiară, ulterior schimbându-și denumirea și mutând sediul la Oradea. Centrul a preluat cu data de 01.09.2015 în cadrul său, grupele/clasele integrate de învățământ special de la:

• Liceul Teoretic ”Arany János” din Salonta (clase nivel primar, gimnazial, profesional și liceal);
  • Școala Gimnazială ”Zelk Zoltán” din Valea lui Mihai (grupa de nivel preșcolar și clasa de nivel primar);
  • Liceul Teologic Romano-Catolic ”Szent László” din Oradea (grupa de nivel preșcolar și clasa de nivel primar);
  • Centrul Școlar de Educație Incluzivă nr.1 din Oradea (clase de nivel gimnazial);
  • Centrul Școlar de Educație Incluzivă ”Cristal” din Oradea (grupă de nivel preșcolar).

Activitatea instructiv-educativă și administrativă a centrului școlar se desfășoară în următoarele locații:

• Orașul Valea lui Mihai, str. Báthori István, nr.32;
  • Orașul Valea lui Mihai, str. Kazinczy Ferenc, nr.5;
  • Municipiul Salonta, str. Aradului, nr.25;
  • Municipiul Salonta, str. Republicii nr. 88;
  • Municipiul Oradea, str. Republicii, nr. 33;
  • Municipiul Oradea, str. Brașovului nr. 2;
  • Municipiul Oradea, str. Gheorghe Doja nr. 4.