Întreținerea drumurilor județene, în licitație

Acasă > Infrastructură > Întreținerea drumurilor județene, în licitație

Astăzi, 14 octombrie, a fost lansată în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP) procedura de licitație pentru întreținerea drumurilor județene din Bihor aflate în administrarea Consiliului Județean Bihor.

Procedura are ca obiect „Întreținerea comună și alte lucrări de reparații permanente (întreținerea platformei, asigurarea esteticii rutiere, asigurarea scurgerii apelor, întreținere curentă poduri, întreținere drumuri pietruite, ziduri de sprijin) în perioada 2021-2023”. Licitația se face pe loturi: lotul 1 – zona Aleșd, lotul 3 – zona Marghita, lotul 4 – zona Oradea, lotul 5 – zona Tinca.

Termenul de depunere a ofertelor este 17 noiembrie, iar valoarea totală estimată a achiziției este cuprinsă între 19.183.824,19 și 34.696.719,13 lei. Anunțul de participare nr: CN1035739 estedisponibil la adresa www.e-licitație.ro.

Pentru lotul 2 – zona Beiuș, licitația s-a desfășurat deja, astfel că în luna iunie s-a încheiat un contract cu firma SC DRUMURI BIHOR SRL, în valoare de 4.838.536,23 lei..

Anterior Conducere nouă la Unitatea de Asistență Medico-Socială Popeşti