Astăzi, 31 martie, a fost desemnat câștigătorul licitației pentru serviciul de proiectare și execuție a obiectvului de investiție: „Reabilitare și modernizare DJ795 Salonta – Tinca”.

Astfel, ofertantul clasat pe primul loc în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP) este asocierea formată din DRUM ASFALT SRL, TRAMECO SA, AQUACONS SRL și TISOTI EXIM SRL. Valoarea ofertei câștigătoare este 72.483.646,98 lei fără TVA, iar termenul de depunere a contestațiilor este 12.04.2021.

Proiectul demarat de Consiliul Judeţean Bihor presupune reabilitarea a 23,32 kilometri de drum județean, pe tronsonul Salonta – Tinca. Termenul maxim de realizare a execuției este de 42 de luni de la emiterea ordinului de începere a lucrărilor.

Proiectul tehnic și execuția vor fi finanțate din bugetul propriu al Consiliului Județean Bihor, dar se caută oportunități pentru finanțarea acestora cu fonduri externe.

AdobeStock 170736414 scaled

Anterior Adăposturi pentru câinii fără stăpâni în Salonta, Marghita, Beiuș, și Aleșd